Кафедра здоров'язбережувальної освіти та фізичної рекреації
- Деталі
- Батьківська категорія: Структура
- Категорія: Кафедра здоров'язбережувальної освіти та фізичної рекреації
- Перегляди: 534
Завідувач кафедри: Білик Валентина Григорівна, доктор педагогічних наук, професор
Кафедра здійснює підготовку фахівців зі спеціальності "017 Фізична культура і спорт" та "014 Середня освіта. Здоров’я людини" за першим ( бакалаврським ) та другим ( магістерським ) рівнями вищої освіти
Контакти:
(044) 486-41-40 |
|
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
|
|
|
- Деталі
- Батьківська категорія: Структура
- Категорія: Кафедра здоров'язбережувальної освіти та фізичної рекреації
- Перегляди: 5640
Назву Кафедри медико-біологічних і валеологічних основ здоров'язбережувальної освіти та фізичного виховання змінено на Кафедру здоровязбережувальної освіти та фізичної рекреації згідно наказу № 1451-П від 27.06.2023р.
Кафедру медико-біологічних і валеологічних основ здоров'язбережувальної освіти та фізичного виховання
створено 6 жовтня 2021 року згідно наказу ректора № 1020-П на підставі об'єднання кафедри медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров'я та кафедри біологічних основ фізичного виховання та спортивних дисциплін.
Кафедра медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров’я: сторінки історії
Відправною точкою заснування кафедри Медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров’я можна вважати 1864 рік. Цього року, за поданням Миколи Пирогова, Рада Київського університету імені Святого Володимира впровадила викладання анатомії, фізіології, гігієни, основ догляду за здоровою і хворою дитиною на ряді факультетів, зокрема й на педагогічних курсах. Медико-біологічну підготовку отримували також слухачі жіночої вчительської семінарії імені К.Д. Ушинського та Фребелівського жіночого педагогічного інституту, який було створено у м. Києві в 1907 році. Саме на базі цих навчальних закладів у 1920 році був створений Київський інститут народної освіти (пізніше Київський педагогічний інститут), що успадкував їх найкращі традиції формування медико-санітарної грамотності студентів. Створена на факультеті соціального виховання кафедра педології включала п’ять секцій, в тому числі й секцію фізіології дитини, яку очолювала В.В. Радзімовська. Викладачі кафедри, зокрема професор К.С. Мокульський, викладали анатомію і фізіологію дитини, основи медичної допомоги і педіатрію.
- Деталі
- Батьківська категорія: Структура
- Категорія: Кафедра здоров'язбережувальної освіти та фізичної рекреації
- Перегляди: 6436
КАФЕДРА ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ФІЗИЧНОЇ РЕКРЕАЦІЇ
БІЛИК ВАЛЕНТИНА ГРИГОРІВНА
завідувач кафедри,
професор, доктор педагогічних наук
професор кафедри
Освіта:
- Київський державний педагогічний інститут імені М.П. Драгоманова, спеціальність «Біологія».
- Ковельське медичне училище, спеціальність «Фельдшерська».
- Англійська мова – «рівень С» (сертифікат British Council).
- Польська мова – «рівень В-2» (сертифікат навчального центру «Польсько-український освітній центр»).
Наукова діяльність:
- Автор понад 100 наукових публікацій, серед яких: статті у наукових виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus та Web of Scіence, монографії, в тому числі зарубіжні.
- Дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за темою «Формування готовності майбутніх учителів до здоров’яформувальної діяльності у початковій школі» зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.
- Дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за темою «Теоретичні і методичні засади природничо-наукової підготовки майбутніх психологів у закладах вищої освіти» зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.
- Член редакційної колегії наукового журналу «Освітньо-науковий простір».
- Член спеціалізованої вченої ради Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Д 26.053.01 зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, 13.00.07 – теорія і методика виховання, з правом захисту докторських та кандидатських дисертацій.