Лабораторія функціональної діагностики
- Деталі
- Батьківська категорія: Структура
- Категорія: Лабораторія функціональної діагностики
- Перегляди: 4708
За підтримкою директора Інституту фізичного виховання та спорту професора Тимошенка О.В. з 2007 року створена і працює сучасна науково-діагностична лабораторія функціональної діагностики імені професора Шабатури М.М., яка є навчально-науковою базою кафедри.
В лабораторії проводиться освітня, наукова, науково-методична діяльність викладачами кафедри та науково-дослідна робота студентів, магістрантів, аспірантів.
Співробітниками кафедри розроблено в лабораторії й апробовані досліджувані програми, інструментальні діагностичні комплекси, що дозволяють здійснювати науково-дослідну роботу з визначення найбільш ефективних методів біологічного і педагогічного моніторингу, оцінки і корекції фізичного стану, функціональних резервів, соматичного здоров’я дітей та молоді при заняттях ФК і спортом.
Відкриття лабораторії. Ректор НПУ проф. В.П. Андрущенко, Яцунь В.П., Арзютов Г.М, Шабатура Т.С. Падалка О.С., Гончаров В.І., Омельчук О.В., Тимошенко О.В.
Лабораторія функціональної діагностики. Дослідження проводять докт. біол. наук, професор Приймаков О.О., докт. пед. н., доцент Хорошуха М.Ф.. канд. техн. наук, зав. лабораторією Мазурок Н.С.
Основна мета лабораторії – проведення освітньої діяльності, фундаментальних і прикладних наукових досліджень в галузі фізичного виховання і спорту, біологічного моніторингу фізичного стану та здоров’я осіб, що займаються фізичною культурою і спортом.
Співробітники лабораторії здійснюють:
- науково-дослідну роботу з визначення найбільш ефективних методів досліджень, моніторингу, оцінки і корекції фізичного стану, функціональних резервів, тренувальних програм для підготовки спортсменів різних видів спорту та осіб, що займаються ФК в групах здоров’я;
- послуги з визначення рівня фізичного розвитку, функціонального стану організму, фізичної працездатності та соматичного здоров’я осіб різного віку, статі, що займаються ФК в групах здоров’я;
- науково-методичне забезпечення та консультування спортивних команд, тренерів, професійних спортсменів, ветеранів і любителів.
Лабораторія обладнана найсучаснішими приладами та апаратурою для оцінювання рівня фізичного здоров’я та функціональних можливостей спортсменів.
Дослідження в ЛФД проводить докт. біол. наук, професор Приймаков О.О., докт. пед. н., доцент Хорошуха М.Ф.,канд. техн. наук, зав. лабораторією Мазурок Н.С.
В лабораторії проводиться освітня, наукова, науково-методична діяльність викладачами кафедри та науково-дослідна робота студентів, магістрантів, аспірантів. Співробітники лабораторії здійснюють науково-дослідну роботу з визначення найбільш ефективних методів досліджень, моніторингу, оцінки і корекції фізичного стану, функціональних резервів, соматичного здоров’я дітей та молоді при заняттях ФК і спортом.
Дослідження в ЛФД проводить докт. біол. наук, професор Приймаков О.О., канд. пед. наук, доцент Омельчук О.В. та докт. пед. н., доцент Хорошуха М.Ф..
Що є підставою для розробки практичних рекомендацій по корекції тренувальних програм, рекомендацій з харчування в певному виді спорту та застосуванню харчових добавок, методичного супроводу та консультування спортсменів різних видів спорту та осіб, що займаються ФК в групах здоров’я.
Для визначення функціонального стану організму, фізичної працездатності та соматичного здоров’я в лабораторії функціональної діагностики ІФК НПУ імені М.П. Драгоманова досліджуються: - Функціональний стан серцево-судинної системи, метаболізм серцевого м’язу, стан судин мозку, стан кровообігу судин верхніх та нижніх кінцівок. - Параметри зовнішнього дихання, оцінка динаміки, контролю ефективності лікувально-профілактичних заходів. - Загальний рівень фізичної працездатності, витривалості організму та характер реакції організму на фізичне навантаження, швидкість відновлення. - Моніторинг рівня глюкози крові, відстеження впливу навантаження для контролю діабету в умовах навантаження (фізичного та аліментарного). - Функціональний стан ЦНС, вищої нервової діяльності та окремих сенсорних систем в процесі психофізіологічного тестування.